Tumblr HTML Düzenle Bölümüne Kod Nasıl Eklenir?

Daha önceki anlatımların ikisinde bu olay geçiyor aslında ama bundan sonra ekleyeceğim her ders için tekrar tekrar göstermektense bunu ayrı bir anlatım olarak anlatmak daha iyi olur diye düşündüm. Devam...

<!--Güncelleme-->

Anlatımın En Altına Video Anlatım Eklenmiştir.

<--Güncelleme-->

İşlemi yapacağımız kodu kopyalıyoruz. (Müzik player, online sayaç, sticker falan)

Sonrasında tumblr bloğunuz üzerinde kişiselleştir bölümünü açıp HTML'i düzenle butonuna tıklıyoruz.

sonrasında;

Burası önemli birazcık, kodu nereye yapıştıracağınızı bulabilmek için ( CTRL + F )'e basıyoruz ve karşımızda çıkan ekrana /head yazıyoruz./head yazıp tamam dedikten sonra o bize header tagının bitiş bölümünü getirecektir. </head> olan tag.EDİT:
Arkadaşlar birçok kişi tagın üzerine derken /head kodunu silip yapıştırıyormuş, bunu yapmayın tagın üzerine yapıştıracaksınız herhangi bişeyi silmeden.

Eğer bu </head> tagı dışında bi yere geldiyse tekrar ctrl+f yapıp enter yapınız.

"/header.jpg" gibi kod parçalarını gösterebilir. dikkat edeniz buna, aynen üstteki tagı görene kadar ctrl+f > enter olarak devam ediniz.

Tagı bulduktan sonra kodumuzu hemen bunun üzerinde rastgele bi yere yapıştırıyoruz.Kodumuzu yapıştırdıktan sonra tamam, okey, kaydet, falan fıstık işlem bu kadar.

EDİT:

Şimdi eklediğiniz yere çok dikkat edin </header> tagının üstüne değil </head> tagının üstüne olmalı. Buraya olmuyorsa eğer </body> tagının üstüne ekleyin.

Tumblr HTML Düzenle Bölümüne Kod Nasıl Eklenir? - Video AnlatımYorum yapabilmek için giriş yapman gerekmektedir.

    Yorumlar (0)